This site has limited support for your browser. We recommend switching to Edge, Chrome, Safari, or Firefox.

OUTLET NEWS Browse our past collections and snag your favorite piece at a discounted price.

Vítejte v mém příběhu.

Keep Calm Tepláková souprava

Věříme, že si zasloužíte znát příběh svého nového ADVA kousku. Protože i vy jste součástí toho příběhu.

Tuto stránku můžete použít kdykoliv, budete chtít vstoupit do našeho ADVA světa a zjistit, nebo si připomenout, jak pečovat o Váš nový kousek, co se skrývá za jeho vznikem nebo co dělat až se s ním budete chtít rozloučit.

#nosímADVA

ADVA, adva studios, adva fashion, sustainable fashion brand, sustainable clothing, london fashion, udrzitelna moda, slowf ashion

Příběh.

Keep Calm teplákovka byla navržena ještě v našem minulém studiu v Londýně, jako vůbec první loungewear kousek - inspirací k tvorbě naší první teplákové soupravy byla právě probíhající pandemie a změna denního fungování. Přečtěte si odkud pochází a jak se zpracovávána materiál, z kterého je ušita.

Bavlněné vlákno, stejně jako celá výroba a konečná tkanina, jsou certifikovány GOTS. To znamená, že semínka bavlny se může pěstovat společně s plodinami určenými k jídlu. Bavlna neobsahuje GMO a není ošetřena žádnými nebezpečnými chemikáliemi ani pesticidy. Půda je ošetřována a dochází k úspoře vody. Bavlněné plantáže se nachází v Turecku v oblasti Izmir.

Proces výroby látky je rovněž jako její pěstování certifikován GOTS. To zaručuje, že všechny nebezpečné chemické látky jsou zakázány a veškerá odpadní voda je ošetřena. Továrny jsou pravidelně kontrolovány, aby byly dodržovány etické normy. Všechny používané chemikálie musí splňovat přísné normy a musí být biologicky odbouratelné. Látka je zpracovávána v Turecku.

Výsledná textilie neobsahuje škodlivé a toxické chemické látky, karcinogeny atd. To znamená, že je bezpečná pro vaši pokožku i pro švadleny, kteří vaše oblečení šijí. Náš dodavatel pochází z Německa a Nizozemí.

Původ vlákna

Turecko

Výroba látky

Turecko

Design a produkce

Velká Británie, Londýn

cirkularita

"Věříme, že budoucností módního průmyslu je cirkularita. A jsme si vědomi toho, že jako značka jsme odpovědni za to, aby naše kroky směřovali k cirkularitě - k systému kde jsou produkty a materiály kompletně využity. Transparentností a předávání informací Vám, našim zákazníkům, se snažíme neustále zlepšovat a přibližovat se vysněnému cíly."

Níže se dozvíte více o tom, jak se k nám můžete připojit a přispět tak k cirkularitě vašho oblíbeného kousku.

Péče o produkt

Šetrné praní

Perte ve studené vodě, max na 30 stupňů.

Nebělit

Nikdy nepoužívejte bělidla.

Sušení

Nepoužívejte sušičku. Vždy sušte přirozeně na vzduchu.

Žehlení

Žehlete na střední teplotu. Ideálně používejte napařovací žehličku.

S láskou

Čím méně budete produkt prát, a čím poctivěji se o něj budete starat, tím déle vám vydrží ve vašem šatníku.

konec životnosti

Recyklace.

Možností, jak prodloužit životnost produktu je několik. Kromě šetrné péče, můžete produkt prodat dále, vyměnit si ho se svým blézkým a nebo prodat dále.

Pokud je produkt ve stavu, kdy už to není možné prosím recyklujte jej. Nejideálnější způsob, jak to udělat je nastříhat oděv na úzké proužky a donést ho do lokální recyklačního centra. V případě GOTS certifikace, je možné využít i vlastního domácí kompostu.

Pokud si nevíte rady, napište nám na shop@advastudios.com a my vám poradíme.

Cart

No more products available for purchase