This site has limited support for your browser. We recommend switching to Edge, Chrome, Safari, or Firefox.

OUTLET NEWS Browse our past collections and snag your favorite piece at a discounted price.

Vítejte v mém příběhu.

Out Loud Šaty

Věříme, že si zasloužíte znát příběh svého nového ADVA kousku. Protože i vy jste součástí toho příběhu.

Tuto stránku můžete použít kdykoliv, budete chtít vstoupit do našeho ADVA světa a zjistit, nebo si připomenout, jak pečovat o Váš nový kousek, co se skrývá za jeho vznikem nebo co dělat až se s ním budete chtít rozloučit.

#nosímADVA

ADVA, adva studios, adva fashion, sustainable fashion brand, sustainable clothing, london fashion, udrzitelna moda, slowf ashion

Příběh.

Out Loud Maxi šaty byly navrženy ještě v našem minulém studiu v Londýně. Jako speciální drop, jsme je představili v roce 2021. Přečtěte si odkud pochází a jak se zpracovávána materiál, z kterého je ušita.

Len je vyroben ze lněného vlákna. Sezóna lnu začíná v březnu, kdy se vysévají semena, a po 100 dnech, obvykle mezi červnem a červencem, začíná sklizeň. V průběhu srpna začíná nejdůležitější část procesu - odvíčkování - a obrovskou roli v tomto procesu hraje příroda. Farmy, kde se náš len pěstuje jsou v Severní Francii a Belgii.

Po sklizni musí vlákno projít šrotováním a česáním. Kvalita vlákna se posuzuje manuálně. Proces tkaní a spřádání probíhá v Belgii. V tkalcovnách, které jsou poháněny obnovitelnou zelenou energií.

Poté se lněná tkanina vloží do stroje, kde stříhací nože odstraní poslední zbytky a nečistoty. Tento krok je nezbytný pro dokonalou konečnou úpravu. Prach ze stříhání se sbírá a recykluje. Lze jej použít na výrobu papíru nebo izolací. Naším dodavatelem je belgická společnost Libeco, která je tradičním zpracovatelem lnu v Evropě od roku 1858.

Původ vlákna

Severní Francie, Belgie

Výroba látky

Belgie

Design a produkce

Velká Británie

cirkularita

"Věříme, že budoucností módního průmyslu je cirkularita. A jsme si vědomi toho, že jako značka jsme odpovědni za to, aby naše kroky směřovali k cirkularitě - k systému kde jsou produkty a materiály kompletně využity. Transparentností a předávání informací Vám, našim zákazníkům, se snažíme neustále zlepšovat a přibližovat se vysněnému cíly."

Níže se dozvíte více o tom, jak se k nám můžete připojit a přispět tak k cirkularitě vašho oblíbeného kousku.

Péče o produkt

Šetrné praní

Perte ve studené vodě, max na 30 stupňů.

Nebělit

Nikdy nepoužívejte bělidla.

Sušení

Nepoužívejte sušičku. Vždy sušte přirozeně na vzduchu.

Žehlení

Žehlete na střední teplotu. Ideálně používejte napařovací žehličku.

S láskou

Čím méně budete produkt prát, a čím poctivěji se o něj budete starat, tím déle vám vydrží ve vašem šatníku.

konec životnosti

Recyklace.

Možností, jak prodloužit životnost produktu je několik. Kromě šetrné péče, můžete produkt prodat dále, vyměnit si ho se svým blézkým a nebo prodat dále.

Pokud je produkt ve stavu, kdy už to není možné prosím recyklujte jej. Nejideálnější způsob, jak to udělat je nastříhat oděv na úzké proužky a donést ho do lokální recyklačního centra. V případě GOTS certifikace, je možné využít i vlastního domácí kompostu.

Pokud si nevíte rady, napište nám na shop@advastudios.com a my vám poradíme.

Cart

No more products available for purchase